Materiały, dyskusje dotyczące projektów AVT, których kuratorem jest ES2

***** Musisz się zalogowac aby oglądac całe forum *****

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-09-24 19:12:48

r-mik
Administrator
Dołączył: 2017-09-23
Liczba postów: 35
Windows XPFirefox 52.0

Bramka - Raport z realizacji

O planach, pierwszych pracach można poczytać na http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 2#16650822. Przydał by sie pomoc w temacie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3380772.html.
Wygląd prototypu:
Prototyp-Bramki-Domofonowej-GSM.jpeg


Obsługa LCD zrobiona.
Bramka_LCD.jpeg
Nie jestem zadowolony z tego wyświetlacza. Przez nieuwagę nie kupiłem podświetlenia a z nim cena jest porażająca. Użyje wyświetlacza graficznego 128x32 OLED z KAMAMI. Cena takiego wyświetlacza to 18zł. 


Na tą chwilę działa już inicjalizacja SIM800, wpisanie pinu jeśli koniczny, uaktywnienie dekodowania DTMF potrzebnego aby otworzyć rygiel.
Dzięki uprzejmości firmy Slican, otrzymałem do testów zestaw HAS3032 i dwa unifony.


Walczę a bramka, mam trochę problemów z torem audio. W GSM całkiem ok, wybieranie nr, otwieranie rygla działa. W Slicanie można wybierać czy otwiera się rygiel czy wyjście dodatkowe.


2017-10-30
Generowanie potwierdzenia obecności unifonu po jego zaadresowaniu (wymagane w HAS30xx).
Otwieranie rygla bez uprzedniego wywołania z kasety. Aktualnie tylko w Slicanie. Protel, z tego co wiem, nie ma takiej funkcjonalności, w ACO podobno jest, niestety model który posiadam, nie ma tej funkcji zaimplementowanej i nie mam jak sprawdzić.
- automatyczne otwieranie po wybraniu nr lokalu


2017-10-31
- odczyt czasu z SIM800
- synchronizacja zegara SIM800 z GSM


2017-11-02
- poprawiony init modemu (logowanie do operatora)
- interpreter komendy wysłanych SMS-em
- zwracanie rezultatu komendy wysłanej SMS-em


2017-11-03
- automatyczne otwieranie po wybraniu nr lokalu w wybrane godziny
- data/godzina bramki w wysyłanym SMS
- zwracanie konfiguracji w SMS


2017-11-04
- ustawianie czasu automatycznego otwierania SMS-em
- czytanie salda kodem USSD, wysyłanie SMS-em zwrotnym  konfiguracji oraz po restarcie


2017-11-05
- odczyt czasu ważności konta dla połączeń przychodzących i wychodzących, uwzględnienie tej informacji w SMS.
Biorąc pod uwagę, że miałem imieniny, to i tak dużo zrobiłem.


W realizacji:
- automatyczne otwieranie po wybraniu nr lokalu w wybrane dni tygodnia.
- konfigurowanie przez USB
- zapis/odczyt konfiguracji do/z EEPROM


Propozycje.
Proszę pisać jakiej funkcjonalności oczekujecie. Teraz przyszła mi do głowy funkcja zostawiania powiadomień przez domowników. Gdy zostanie wykryte otwarcie rygla kodem pin/pastylką/kartą  powiadomieni pojawi się na wyświetlaczu, co pewien czas będzie sygnalizowane to buzzerem. Ponadto, mozna będzie wpisać godzinę, od której, bez względu na to czy otworzono rygiel czy nie, sygnalizacja uruchomiła się.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB