Programy, dyskusje dotyczące kitów AVT, autorstawa/współautorstawa Sławomira Skrzyńskiego

***** Musisz się zalogowac aby oglądac całe forum *****

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-09-24 19:06:00

r-mik
Administrator
Liczba postów: 31
Windows XPFirefox 52.0

Automatyczne otwieranie drzwi w domofonach po wybraniu nr lokalu

Ten temat przewija się co jakiś czas na Elektrodzie. Niektóre systemy maja taka możliwość, ale nie wszystkie i często jest ograniczenie czasowe (np max 10 godzin od aktywacji).  Prawdopodobnie zrealizuję takie urządzenie po zakończeniu projektu GSM-owej bramki domofonowej. Urządzenie można zrealizować na kilku układach C-MOS. Myślałem jednak nad urządzeniem, które można by skonfigurować tak, aby działało w określonych godzinach w wybrane dni tygodnia. I  tu powstaje pierwszy problem. Jak synchronizować czas? Wi-Fi, DCF77? A moze wcale, tylko polegać na wbudowanym RTC? Czekam na propozycje.

#2 2017-10-07 12:05:12

lukashb
Użytkownik
Liczba postów: 1
Windows 8.1Chrome 61.0.3163.100

Odp: Automatyczne otwieranie drzwi w domofonach po wybraniu nr lokalu

A może moduł GPS? na pewno złapie sygnał będąc zainstalowane przy bramce, w kasecie domofonu (bo jak rozumiem, chodzi właśnie o system dostępu z ustawianymi godzinami wejścia) to chyba najlepszy pomysł jeżeli chodzi o najlepszy wzorzec czasu, wiele projektów korzysta z " godizny z nieba " choćby http://pl.blitzortung.org/live_lightning_maps.php przy czym tu chodzi o synchronizację każdego użytkownika z każdym, ale myślę, że pomysł jest do przemyślenia. Pozdrawiam

#3 2017-10-15 18:14:27

r-mik
Administrator
Liczba postów: 31
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Automatyczne otwieranie drzwi w domofonach po wybraniu nr lokalu

Tu chodzi o urządzenie zamontowane przy unifonie np w bloku. Z GPS mogą być dużeeee problemy. Ale można pomyśleć o Wi-Fi. Prawie każdy ma teraz w domu Wi-Fi. Przeważnie w urządzeniach mam wolny port IIC/SPI/UART. Tak więc rozbudować jest stosunkowo łatwo.

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB